440L-F4KL1280YD | ALLEN BRADLEY | GuardShield Cascade Rx 30-1280mm ILAS
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-F4KL1280YD
Catalog Number: 440L-F4KL1280YD
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 30 mm (1.18 in.)
Protected Height: 1280 mm (50.4 in)
Number of Beams: 64
Scanning Range: 0.3 to 16 meters (0.98 to 52 ft)
Integrated Laser Alignment: Yes
System Connector: Micro-style quick-disconnect M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 8-pin)
Length: 1476 mm (58.1 in)