440T-MDBLE14BDBF | ALLEN BRADLEY | Trapped Key Interlock
Manufacturer Part Number (MPN)
440T-MDBLE14BDBF
説明
Type of Accessory/Spare Part: Mechanical locking
Width: 48.5 mm
Height: 124 mm
Depth: 27.4 mm
Type of Switch: Bolt interlock, dual key
Bolt Diameter: 15 mm
Operating Temperature: -40 °C
Key Code 1 Position 1: Code B
Key Code 1 Position 2: Code D
Key Code 2 Position 1: Code B
Key Code 2 Position 2: Code F
Mounting: DBL: 4 x M5 counterbored from top or 4 x M5 from underside with M5 nuts
Key Condition: Primary key trapped, secondary key free to retract bolt, 0 mm retracted, 14 mm extended
Material: Faceplate: 316L Stainless Steel
Torque to Key: 14 Nm
Relative Humidity: 95%