4983-DS120-803 | ALLEN BRADLEY | Surge Protective Device
Manufacturer Part Number (MPN)
4983-DS120-803
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Type: Surge Protective Device (UL 1449)
  • Voltage Rating: 120V AC
  • Current Rating: 80 kA
  • Mounting Method: DIN Rail Mount
  • Pole Configuration: 3 Pole
  • Standards Compliance: UL 1449
  • Operating Temperature: -40°C to +80°C (-40°F to +176°F)
  • Dimensions: 89 mm (H) x 13 mm (W) x 64.7 mm (D)