512-ADB-3E-5LRG-6XYPC-24R | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-ADB-3E-5LRG-6XYPC-24R
説明
Product Code: 512-ADB-3E-5LRG-6XYPC-24R
Enclosure Type: NEMA 1 (Metallic, General Purpose)
Operating Voltage: 120V AC, 60 Hz
Horsepower Rating: 3 Hp
Continuous Current Rating: 24 A
Temperature Range: -25°C to 65°C
Short Circuit Rating: 100,000 A
Fuse Type: 30A Class R
Fuse Clips: 30 A Class R
Fuse Holder: 30 A Class R
Fuse Indicator: Yes
Disconnect Type: Fusible
Control Voltage: 120V 60 Hz