512-AJB-1-4LG-6P-24J | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-AJB-1-4LG-6P-24J
説明
Catalog Number: 512-AJB-1-4LG-6P-24J
Product Type: NEMA Combination Starter Disconnect
Lifecycle Status: Active
Enclosure Type: NEMA 3R/4/12 Painted
Control Voltage: 24V 60Hz
Disconnect Type: Fusible, 30A Class J
Overload Relay: Eutectic Overload
Enclosure Size (H x W x D): 27 x 10 x 8 inches
Continuous Current Rating: 18A
Maximum Horsepower Rating (Three-Phase): 5 Hp
Operating Temperature Range: -25…+65°C (-13…+149°F)