700-HB33A12-3 | ALLEN BRADLEY | 12V 50/60Hz GP Tall Square Base Relay
Manufacturer Part Number (MPN)
700-HB33A12-3
説明
  • Nominal Current: 15 A
  • Coil Voltage: 120 V AC, 50/60 Hz
  • Contact Configuration: 3PDT
  • Contact Rating: 15 A standard contact
  • Type of Electric Connection: Plug-in
  • Degree of Protection: IP40
  • Mechanical Life: >10 million operations
  • Shock Resistance: 15 G
  • Operating Temperature: -40°C to +70°C
  • Storage Temperature: -40°C to +70°C