700-HT22CU120 | ALLEN BRADLEY | Tube Base Timing Relay
Manufacturer Part Number (MPN)
700-HT22CU120
説明
  • Catalog Number: 700-HT22CU120
  • Product Name: Tube Base Timing Relay
  • Contact Configuration: DPDT
  • Timing Range: 0.1 to 10 minutes
  • Coil Voltage: 120V AC/DC
  • Function: Off-Delay Timer
  • Power Consumption: 4 VA at 120V AC
  • Operating Voltage: 85% to 110% of nominal voltage at 50 Hz
  • Dielectric Strength: 2000V AC between contact and coil