800F-PD0CX01 | ALLEN BRADLEY | 22mm Back of Panel Composite 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-PD0CX01
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: 800F-PD0CX01
  • Product Selection: 22mm Back of Panel Composite
  • Number of Contacts: 1 NC
  • Illumination Lamp Type: Incandescent
  • Hole Diameter: 22.5 mm
  • Connection Type: Screw
  • Latch Material: Plastic
  • Wire Range: #18...12 AWG (0.75...2.5 mm²)
  • Vibration Rating: 10 G
  • Shock Rating: 100 G
  • Operating Temperature: -25°C
  • Storage Temperature: -40°C