800FM-HR22 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-HR22
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: 800FM-HR22
  • Product Selection: 22mm Selector Switch
  • Number of Contacts: Not specified (typically 2 positions with configurable contacts)
  • Illumination Lamp Type: Not applicable (non-illuminated)
  • Hole Diameter: 22mm
  • Connection Type: Screw terminal
  • Latch Material: Metal
  • Voltage: Suitable for 120V AC / 240V AC