800FM-KEM21R | ALLEN BRADLEY | 22mm 800F Selector Switch Senseject Pb
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-KEM21R
説明
Product Code: 800FM-KEM21R
Product Selection: 22mm 800F Selector Switch Senseject PB
Number of Contacts: Not specified
Illumination Lamp Type: None
Hole Diameter: 22.5 mm
Connection Type: Keyed selector switch
Latch Material: Metal
Voltage: Not specified
Certifications: IP66, Type 4/13 (round metal operator)
Spring-return: Not applicable
Switching Function Latching: Maintained
Key Lock: 455 (Standard)
Operator Mechanical Design Life (Cycles, Min.): 1,000,000
Key Removal Position: Left
Operator Function: Maintained, 2 position