800FM-KR21MX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-KR21MX10
説明
  • Product Code: 800FM-KR21MX10
  • Operator Construction: Round Metal (Type 4/13, IP66)
  • Operator Type: Keyed Selector
  • Operator Function: Spring Return from Right, 2 Position
  • Key Removal Position: Left
  • Key Lock Code: 3825 (Standard)
  • Material: Metal
  • Size: 22 mm
  • Contact Configuration: 1 N.O. (Normally Open) Contact Block
  • Mounting Style: Metal latch mount
  • Standards Compliance: IP66, NEMA Type 4/13
  • Operator Mechanical Design Life: Minimum 1,000,000 cycles
  • Shock Resistance: 100 G
  • Vibration Resistance: 10 G
  • Operating Temperature Range: -25°C to 70°C