800FM-KR3506R | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-KR3506R
説明
  • Product Code: 800FM-KR3506R
  • Type: 22mm Keyed Selector Switch
  • Positions: 3 (Spring Return from Right)
  • Key Lock Type: 3806
  • Key Removal Positions: Left, Center
  • Mounting Hole Diameter: 22.5 mm
  • Enclosure Rating: IP66, Type 4/13
  • Mechanical Durability: 1,000,000 cycles
  • Shock Resistance: 100 G
  • Vibration Resistance: 10 G
  • Contact Block Thermal Current Rating: 10 A
  • Materials: Metal Front Ring, Plastic Cap
  • Operating Temperature Range: -25°C to 60°C