800FM-LE3MN3GX10V | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-LE3MN3GX10V
説明
  • Product Code: 800FM-LE3MN3GX10V
  • Type: 22mm Illuminated Momentary Push Button
  • Lens Color: Green
  • Mounting Hole Diameter: 22.5mm
  • Enclosure Rating: NEMA Type 4/13, IP66
  • Mechanical Durability: 10,000,000 cycles
  • Shock Resistance: 100 G
  • Vibration Resistance: 10 G
  • Materials: Metal Front Ring, Plastic Cap
  • Operating Temperature Range: -25°C to 60°C