800FM-LF3MQ3GX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-LF3MQ3GX10
説明
  • Product Code: 800FM-LF3MQ3GX10
  • Type: Illuminated, Flush Momentary Push Button
  • Lens Cap Color: Green (illuminated)
  • Operator Construction: Metal
  • Operator Cap Material: Plastic
  • Mounting Hole Diameter: 22mm
  • Enclosure Rating: IP66, NEMA Type 4/13
  • Mechanical Durability: 10 million cycles
  • Shock Resistance: 100G
  • Vibration Resistance: 10G
  • Operating Temperature: -25°C to 70°C
  • Certifications: UL, UR, CSA, CCC, CE
  • Voltage: 24V AC/DC