800FP-LF4PN7RX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LF4PN7RX10
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: 800FP-LF4PN7RX10
  • Product Selection: 800F Momentary Push Button - Plastic, Illuminated, Flush, Red
  • Number of Contacts: 1 N.O. Contact(s), 0 N.C. Contact(s)
  • Illumination Lamp Type: Integrated LED
  • Hole Diameter: 22mm
  • Connection Type: Plastic Latch Mount
  • Latch Material: Plastic
  • Voltage: 240V AC