800FP-LG3PN3GX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LG3PN3GX11
説明
Product Code: 800FP-LG3PN3GX11
Product Type: 22mm Momentary Push Button
Cap Type: Round, Plastic, Guarded
Illumination: Integrated LED, Green
Voltage: 24V AC/DC
Contact Configuration: 1 Normally Open (NO) Contact, 1 Normally Closed (NC) Contact
Termination Type: Screw Terminals
Mounting Type: Plastic Latch Mount
Ingress Protection: IP66, IP69K, Type 4/4X/13
Operating Temperature: -25°C to +70°C