800T-24HA2KB6MX | ALLEN BRADLEY | 30mm Selector Switch 800T PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800T-24HA2KB6MX
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: 800T-24HA2KB6MX
  • Product Type: 30.5 mm Illuminated Selector Switch
  • Series: 800T PB
  • Operator Type: Standard Knob
  • Illumination: Amber
  • Voltage Rating: 24V AC/DC
  • NEMA Rating: Type 4/13
  • Mounting Type: Flush Mounting
  • Contact Configuration: 2 NO
  • Cam Option: KB6 Maintained Cam
  • Position: 2 Position