MPAI-B4450EM34A | ALLEN BRADLEY | MP-Series Heavy Duty Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAI-B4450EM34A
説明
  • Product Code: MPAI-B4450EM34A
  • Product Type: MP Series Heavy Duty Electric Cylinder
  • Actuator Type: Actuator Rod with Male Rod End
  • Stroke Length: 457.2 mm (18.0 in.) Max.
  • Voltage: 460V AC
  • Encoder: 1024 SIN/COS Multi-turn ABS Encoder
  • Stroke Length Range: 150 mm to 450 mm
  • Brake: 24 VDC Brake
  • Actuator Frame Size: 83 mm (3.3 in.)
  • Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 10.0 mm/rev Ball Screw (0.394 in/rev)