MPAR-B2400F-V2D | ALLEN BRADLEY | MP Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-B2400F-V2D
説明
Product Code: MPAR-B2400F-V2D
Product Family: MP-Series Electric Cylinder
Actuator Type: Actuator Rod
Voltage Rating: 460V AC
Actuator Frame Size: Size 40, 54 mm (2.18 in.)
Rod Stroke Length: 400 mm (16.6 in.)
Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 12.7 mm/rev (0.5 in/rev)