MPAR-B2600C-V4A | ALLEN BRADLEY | MP Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-B2600C-V4A
説明
Product Code: MPAR-B2600C-V4A
Product Family: MP-Series Electric Cylinder
Actuator Type: Actuator Rod
Voltage Rating: 460V AC
Actuator Frame Size: Size 40, 54 mm (2.18 in.)
Rod Stroke Length: 600 mm (23.62 in.)
Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 12.7 mm/rev (0.5 in/rev)
Feedback/Motor Series: Multiturn 128 sin/cos ABS Encoder
Holding Brake: 24 VDC Brake