MPAS-B60182-V20S2A | ALLEN BRADLEY | MP Series Linear Stage Actuator
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAS-B60182-V20S2A
説明
  • Product Code: MPAS-B60182-V20S2A
  • Product Series: MP-Series Integrated Linear Stage-Type Actuator
  • Frame Size: 150 mm (5.9 in) base width
  • Voltage: 460V AC
  • Drive Type: Ballscrew with rotary motor
  • Stroke Length: 180 mm
  • Encoder Type: Multi-turn high-resolution encoder (absolute feedback), 128 cycles/rev
  • Ballscrew Lead: 20.0 mm/rev (0.79 in./rev)