MPAS-B91022-V20S4A | ALLEN BRADLEY | MP Series Linear Stage Actuator
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAS-B91022-V20S4A
説明
  • Product Code: MPAS-B91022-V20S4A
  • Product Series: MP-Series Integrated Linear Stage-Type Actuator
  • Frame Size: 250 mm (9.8 in) base width
  • Voltage: 460V AC
  • Drive Type: Ballscrew with rotary motor
  • Stroke Length: 1020 mm
  • Encoder Type: Multi-turn high-resolution encoder (absolute feedback) with 128 cycles/rev
  • Screw Lead: 20.0 mm/rev (0.79 in./rev)
  • Protection Rating: IP30 (covered with strip seals)
  • Brake: 24V DC brake