MPM-B1651C-MJ72AA | ALLEN BRADLEY | MP-Series MPM 480V AC Rotary Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
MPM-B1651C-MJ72AA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Model: MPM-B1651C-MJ72AA
  • Product Type: MP-Series MPM 480V AC Rotary Servo Motor
  • Bulletin: MPM - Medium-Inertia Servo Motors Product
  • Voltage: 460V AC
  • Base Speed: 1500 RPM
  • Feedback: Multi-turn High-resolution Encoder (absolute feedback)
  • Shaft: Keyed Shaft Extension
  • Connector: SpeedTEC DIN Connector, Right Angle, 180° Rotatable (Quick Connect)
  • Brake: No Brake
  • Mounting: IEC Metric, Free Mounting Holes (Type FF)
  • Frame Size: 165 mm (6.50 in.)
  • Magnet Stacks: 1 Stack
  • Continuous Stall Torque: 11.4 N·m
  • Peak Stall Torque: 23.2 N·m
  • Continuous Power Output: 2.5 kW
  • Enclosure: IP65/IP67
  • Weight: Approximately 17.173 kg
  • Dimensions (H x W x L): 23.495 cm x 31.699 cm x 45.695 cm
  • Operating Temperature Range: 0 to 40°C
  • Storage Temperature Range: -30 to 70°C