SK-RT-PIB1-C456D415-XT | ALLEN BRADLEY | PF750TS Kit Power Intf Board Fr7 XT
Manufacturer Part Number (MPN)
SK-RT-PIB1-C456D415-XT
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: SK-RT-PIB1-C456D415-XT
  • Description: PF750TS Kit Power Interface Board Frame 7 XT
  • Product Type: Power Interface Board Kit
  • Compatible Drive Series: PowerFlex 750TS-Series
  • Frame Size: Frame 7
  • Function: Facilitates power interfacing and distribution within the drive system
  • Current Ratings: 456A at 400V, 415A at 480V