VPC-B1654D-QJ14FS | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Continuous Duty Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPC-B1654D-QJ14FS
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: VPC-B1654D-QJ14FS
  • Product Type: Kinetix VP Continuous Duty Servo Motor
  • Series: VPC-Series
  • Voltage: 400V AC
  • Frame Size: 165 mm Bolt Circle
  • Magnet Stacks: 4 (Four)
  • Winding Type: D Winding
  • Rated Speed: 3000 RPM
  • Shaft: Keyed Shaft
  • Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
  • Brake: 24V DC Holding Brake