VPL-A1001C-PJ14AA | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-A1001C-PJ14AA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
Product Code: VPL-A1001C-PJ14AA
Product Type: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Bulletin Number: VPL Low Inertia Motors
Voltage Class: 240V AC
Frame Size: 100mm Bolt Circle Frame Size
Stack Length: 1 (One) Magnet Stack
Rated Speed: C Winding, 2500 RPM Rated Speed
Feedback: 18 bit Single-turn and 12 bit Multi-turn Digital High Resolution Encoder
Shaft Extension: Keyed Shaft
Connectors: Single SpeedTec Din Connector
Brake Option: 24V DC Holding Brake