VPL-B1001M-CK14AA | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1001M-CK14AA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: VPL-B1001M-CK14AA
  • Product Type: Low Inertia Servo Motor
  • Motor Series: Kinetix VP
  • Voltage: 480V AC
  • Frame Size: 100mm Bolt Circle
  • Magnet Stacks: 1
  • Winding Type: M Winding
  • Rated Speed: 6000 RPM
  • Encoder Type: 18-bit Single-turn Digital High Resolution Encoder
  • Shaft: Keyless Shaft
  • Connector Type: Single SpeedTec Din Connector
  • Holding Brake: 24V DC Holding Brake