VPL-B1002E-QJ14AS | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1002E-QJ14AS
説明
Product Code: VPL-B1002E-QJ14AS
Product Family: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage Rating: 480V AC
Frame Size: 100mm Bolt Circle
Magnet Stack: 2 (Two) Magnet Stacks
Winding Type: E Winding
Rated Speed: 3500 RPM
Shaft Type: Keyed Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC Holding Brake