VPL-B1152C-PJ14AA | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1152C-PJ14AA
説明
Product Code: VPL-B1152C-PJ14AA
Product Type: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage: 480V AC
Frame Size: 115mm Bolt Circle
Magnet Stacks: 2 (Two)
Winding Type: C Winding
Rated Speed: 2500 RPM
Encoder Type: Digital High-Resolution Encoder
Encoder Resolution: 18-bit Single-turn, 12-bit Multi-turn
Shaft Type: Keyed Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC