VPL-B1304C-CJ14AA | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1304C-CJ14AA
説明
Product Code: VPL-B1304C-CJ14AA
Product Family: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage Rating: 480V AC
Frame Size: 130mm Bolt Circle
Magnet Stacks: 4 (Four)
Winding Type: C Winding
Rated Speed: 2500 RPM
Encoder Type: 18-bit Single-turn Digital High Resolution Encoder
Shaft Type: Keyed Shaft
Connector Type: SpeedTec Right Angle DIN Connector
Holding Brake: 24V DC Holding Brake