100-C97D00 | ALLEN BRADLEY | MCS-C Contactor IEC 97A 110V 50Hz / 120V 60Hz
Manufacturer Part Number (MPN)
100-C97D00
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
100-C97D00 MCS-C Contactor, IEC, 3-Poles, Rated Operating Current 97A, 110V AC 50Hz / 120V AC 60Hz Coil, 0 N.O. 0 N.C. Auxiliary Contact Configuration, Line Side Coil Termination, Screw Terminals