100-K12KF300 | ALLEN BRADLEY | Miniature Contactor, Screw Type Terminals, 12A
Manufacturer Part Number (MPN)
100-K12KF300
Description
CONTACTOR DATA
Terminal Type Screw Type Terminals
Rated Operating Current 12A
Control Voltage 230V 50/60Hz
No. of Poles 4 Poles