100S-C12D23C | ALLEN BRADLEY | Safety Contactor 12A (110V 50 Hz/120V 60 Hz)
Manufacturer Part Number (MPN)
100S-C12D23C
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Safety Contactor12 A110V 50 Hz / 120V 60 Hz 3 Normally Open Power Poles 2 NOC & 3 NCC Line Side Coil Termination Standard Contact