141A-GS45RM | ALLEN BRADLEY | Grounding Strip, 45 mm, Modified, For Electrical Grounding Applications
Manufacturer Part Number (MPN)
141A-GS45RM
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Features:
  • 45 mm width for enhanced connectivity
  • 200 mm height accommodating various setups
  • Equipped with a metal top hat rail for durable mounting
  • Includes two connection clips for secure attachment
  • Active lifecycle status for assured availability
Technical Specifications:
Product Type: Standard Busbar Module with Metal Rail
Width: 45 mm
Height: 200 mm
Top Hat Rail: Metal
Connection Clips: 2 included
Compatibility: Bulletin 141A MCS Mounting System