141A-GS54RR25 | ALLEN BRADLEY | Grounding Strip, 54 mm, Rated 25A, For Secure Electrical Connections
Manufacturer Part Number (MPN)
141A-GS54RR25
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Features:
  • 54 mm width for enhanced connectivity
  • Rated thermal current of 32 A
  • Short length with 200 mm tail for compact installations
  • Equipped with two top hat rails for flexible mounting
  • Active lifecycle status for assured availability
Technical Specifications:
Product Type: Busbar Adapter Module
Width: 54 mm
Length: 200 mm
Current Rating: 32 A
Number of Top Hat Rails: 2
Compatibility: Bulletin 141A MCS Mounting System