440T-MDBLE14AABB | ALLEN BRADLEY | Trapped Key Interlock
Manufacturer Part Number (MPN)
440T-MDBLE14AABB
Description
Product Type: Bolt Interlock - Dual Key Mechanical
Catalog Number: 440T-MDBLE14AABB
Primary Key Code: Aa
Secondary Key Code: Bb
Key Code Labeling: Standard
Bolt Position - Retracted: 0 mm
Bolt Position - Extended: 14 mm (0.55 in)