440T-MDCLE10DADB | ALLEN BRADLEY | Trapped Key Interlock
Manufacturer Part Number (MPN)
440T-MDCLE10DADB
Description
Product Code: 440T-MDCLE10DADB
Type of Accessory/Spare Part: Mechanical locking
Type of Switch: Dual access/chain lock with chain
Operating Temperature: -40 °C
Misalignment Tolerance: ±10 mm (0.39 in.)
Material: Faceplate: 316L Stainless Steel
Torque to Key: 14 Nm
Relative Humidity: 95%