512-BABJ-3-4R-6P-24R | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-BABJ-3-4R-6P-24R
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
  • Catalog Number: 512-BABJ-3-4R-6P-24R
  • Lifecycle Status: Active
  • Disconnect Type: Fusible
  • Fuse Clips: 30 A Class R
  • Enclosure Type: NEMA 1 General Purpose
  • Control Voltage: 24V 60 Hz
  • Line Voltage: 460V 60 Hz