700-EF400EQ | ALLEN BRADLEY | IEC Control Relay
Manufacturer Part Number (MPN)
700-EF400EQ
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
  • Product Code: 700-EF400EQ
  • Product Type: IEC Control Relay
  • Coil Voltage: 400V AC at 50 Hz / 440V AC at 60 Hz
  • Contact Configuration: 4 N.O. + 4 N.C.
  • Contact Rating: 10A at 250V AC