800F-20WE130 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-20WE130
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Product Code: 800F-20WE130
Description: Legend Plate for 22.5mm Push Button with 'HIGH - LOW' Text
Product Type: 22.5mm Accessory
Suitable for Push Button: Yes
Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
Suitable for Indicator Light: Yes
Suitable for Signalling Lamp: Yes
Suitable for Selector Switch: Yes
Width: 29.7 mm
Height: 69.5 mm
Color: White with Black 'HIGH - LOW' Legend Text
Text Font Size: Standard text/symbols
Snap-in Legend Plate and Frame: 30 x 60 mm plate and frame