800F-35BE172 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-35BE172
Description
  • Product Code: 800F-35BE172
  • Description: Legend Plate for 22mm Push Button with 'OPEN - OFF - CLOSE' Text
  • Product Type: 22mm Accessory
  • Suitable for Push Button: Yes
  • Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
  • Suitable for Indicator Light: Yes
  • Suitable for Signalling Lamp: Yes
  • Suitable for Selector Switch: Yes
  • Width: 30 mm
  • Height: 50 mm
  • Color: Black with White 'OPEN - OFF - CLOSE' Legend Text
  • Text Font Size: Standard text
  • Legend Text/Symbols: 'OPEN - OFF - CLOSE'
  • Snap-in Legend Plate and Frame: 30x50 mm legend plate only