800F-PD2C | ALLEN BRADLEY | 22mm Back of Panel Composite 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-PD2C
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
  • Product Code: 800F-PD2C
  • Product Selection: 22mm Back of Panel Composite
  • Number of Contacts: No Contact Blocks / Latch Only
  • Lamp Type: Incandescent
  • Mounting Style: Plastic Latch Mount
  • Voltage: 12V AC/DC
  • Hole Diameter: 22.5 mm