800FM-F2-BP | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-F2-BP
Description
Product Code: 800FM-F2-BP
Product Selection: 22 mm Momentary Push Button
Operator Mechanical Design Life: 10 million cycles (min.)
Operator Cap Text/Symbol: No Legend
Packaging: Bulk Pack (Qty. 10)
Operator Function: Momentary Push Button
Enclosure Compatibility: IP66, Type 4/13 (Round Metal Operator)
Hole Diameter: 22.5 mm