800FM-HM32MX20 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-HM32MX20
Description
  • Product Code: 800FM-HM32MX20
  • Description: 22mm Selector Switch 800F PB, 3 Position Selector Switch, Metal, Maintained, Black, Knob Lever, Standard Orientation, 2 N.O. Contact Blocks
  • Product Type: 22mm Selector Switch
  • Operator Type: Knob lever with black metal knob
  • Function: Maintained, 3-position operation
  • Contact Configuration: 2 Normally Open (N.O.) contact blocks
  • Material: Metal front ring and operator
  • Mounting: 22.5 mm hole diameter