800FP-LF5PD5CX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LF5PD5CX11
Description
  • Product Code: 800FP-LF5PD5CX11
  • Product Selection: 800F Momentary Push Button
  • Number of Contacts: 1 N.O. Contact(s), 1 N.C. Contact(s)
  • Illumination Lamp Type: Incandescent Module
  • Hole Diameter: 22mm
  • Connection Type: Plastic Latch Mount
  • Latch Material: Plastic
  • Voltage: 120V AC