800FP-LSB33PN5GX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LSB33PN5GX11
Description
  • Product Code: 800FP-LSB33PN5GX11
  • Product Selection: 22mm Selector Switch 800F Push Button
  • Position: 3 Position
  • Illumination Lamp Type: Integrated LED, Green LED
  • Operator Type: Spring Return from Both
  • Mounting Type: Plastic
  • Orientation: Standard
  • Voltage: 120V AC