800FP-LSM23PN5GX10 | ALLEN BRADLEY | 22mm Selector Switch 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LSM23PN5GX10
Description
  • Product Code: 800FP-LSM23PN5GX10
  • Product Type: 22mm Illuminated Selector Switch
  • Operator Function: Maintained, 2 Position
  • Material: Plastic
  • Color: Green
  • Switch Orientation: Standard
  • LED Type: Integrated LED, Green LED
  • Latch Mount: Plastic Latch Mount
  • Voltage: 120V AC