800H-QRB24RD1 | ALLEN BRADLEY | 30mm Momentary Push Button 800H PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800H-QRB24RD1
Description
  • Product Code: 800H-QRB24RD1
  • Product Selection: 30mm Momentary Push Button 800H PB
  • Number of Contacts: 1 NO
  • Illumination Lamp Type: Incandescent
  • Hole Diameter: 30.5 mm
  • Connection Type: 24V AC/DC