800T-24JR4KB7AX | ALLEN BRADLEY | 30mm Selector Switch 800T PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800T-24JR4KB7AX
Description
  • Product Code: 800T-24JR4KB7AX
  • Product Series: 800T PB
  • Mounting Hole Diameter: 30.5 mm
  • Enclosure Compatibility: NEMA Types 1, 4, 12, 13
  • Voltage: 24V AC/DC Full Voltage
  • Illumination Type: Incandescent
  • Switch Positions: 3 Positions, Spring Return from Left