800T-FXNQ12RA7 | ALLEN BRADLEY | 30mm Push-Pull Device 800T PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800T-FXNQ12RA7
Description
Product Code: 800T-FXNQ12RA7
Product Selection: 30mm Push-Pull Device
Hole Diameter: 30.5mm
Enclosure Rating: Type 4/13
Operator Type: 3-Position Push-Pull
Operation Positions: OUT / CENTER / IN
Action: Momentary / Maintained / Momentary
Head Type: Mushroom Head
Head Color: Red
Illumination Type: Incandescent
Voltage: 12V AC/DC